Altcoin

Bu 22 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Dev Gelişmeler!

Bu hafta, piyasa genelinde hafif bir fiyat artışı yaşandı. Bitcoin, 43.000 doları destek veya direnç olarak kullanacağına kadar veriyor. Ethereum …

single-image

Bu hafta, piyasa genelinde hafif bir fiyat artışı yaşandı. Bitcoin, 43.000 doları destek veya direnç olarak kullanacağına kadar veriyor. Ethereum ise 3.400 dolar direncini bir kez daha test etmeye hazırlanıyor. Lider kriptoların dışında altcoin projeleri de Ocak ayının ikinci yarısına hazırlanıyor. Bu yazıda, 22 altcoin projesine dair haftanın gelişmelerini listeleyelim ve önümüzdeki günlere zamanlanmış önemi duyurulara göz atalım.

İşte haftanın öne çıkan altcoin gelişmeleri

Altcoin projelerine dair ilk haberlerde, Esporta’nın çeşitli ekipman, yüzme havuzları ve grup fitness dersleri içeren önde gelen fitness merkezi, ödeme yöntemlerine Shiba Inu’yu (SHIB) ekleyeceğini duyurdu. Platformda böylece Safemoon, Shiba, Ethereum, USDT ve BNB ile ödeme yapılabilecek.

Sıradaki gelişme, yatırım fonları için Solana merkezli protokol Solrise, Joseph Edwards’ı yeni Finansal Strateji Başkanı olarak atıyor. Edwards daha önce bir kripto aracı kurumu olan Enigma Securities ile Araştırma Başkanı olarak çalışmıştı. Bu son ekip genişletmesiyle Solrise, ekosistemini büyütmeyi ve güçlendirmeyi hedefliyor. Ayrıca Solrise, kurumsal yatırımcıyı DeFi ile birleştirmeyi planlıyor. Solrise Finance ve Solrise Pulse örneklerinin dışında, Solrise, Eylül 2021’de Solana ağında DEX platformu başlatmak için Civic Technologies ile el ele vermişti.

YOYOW Token ERC-20 sözleşmesini feshediyor. 6 Eylül 2017’de mainnet’e geçen altcoin projesi, 2019’da ERC-20 token sözleşmesini aşamalı olarak kaldıracağını duyurdu. Şimdiye kadar, ERC-20 YOYOW token’lerinin en az %99,5’i mainnet’e geçirildi. Son gelişmelerde YOYOW, 0,05’lik dilimde yer alan token sahiplerini 28 Şubat’a kadar takasa çağırıyor. Bu tarihten sonra başvurular için %10 komisyon talep edilecek. Gelişme beklendiği gibi YOYOW fiyatı üzerinde yukarı yönlü sonuçlandı.

Popüler ücretsiz eğitim platformu Label vakfı, Web 3.0 altyapısı Ankr ile stratejik bir ortaklık duyurdu. Ortaklık sayesinde Label BSC köprüsü ve NFT pazarı Ankr node’lerine açılıyor.

Altcoin listeleme haberleri

Küresel kripto borsası LBank Exchange, 12 Ocak’ta Community Token’ı (COMT) listeledi. LBank Exchange’in tüm kullanıcıları için, COMT/USDT çifti artık resmi olarak işlemlere açık. Community Metaverse, tamamen topluluk odaklı bir proje ilkesi üzerine kurulmuş ekosistemdir.

Flickto (FLICK), Cardano ekosisteminin DEX platformu ADAX Centralized Exchange’de (CEX) listeleniyor. FLICK-ADA ve FLICK-USDT, borsada işlem görmek için resmi olarak mevcut. Flickto, içerik oluşturucuların ve destekçilerinin buluşması, fikirlerini paylaşması ve birbirlerinin en son eserlerini tanıtmaları için bir topluluk oluşturmayı amaçlayan Cardano destekli bir launchpad’dir.

Binance Smart Chain (BSC) teknolojisini kullanan DeFi platformu LaCucina, MDEX ve Beefy.Finance ile işbirliği yapıyor. Ayrıntılı olarak ortaklık, LaCucina’nın staking programı aracılığıyla kullanıcılarının üçüncü taraf platformlara yatırılan kripto paralardaki ödüllerini artırmasını sağlıyor.

Altcoin projelerinin staking duyuruları

Kendisini dünyanın ilk hiper deflasyonist kripto para birimi olarak tanımlayan AXIA Coin (AXC), kullanıcılara esnek günlük ödüller sunan staking programını başlattı. Platforma göre, kullanıcılar yıllık maksimum %192 getiri sağlayabiliyor.

Balina haberleri

Kripto analitik firması Santiment’ten alınan veriler, kripto para balinalarının son 15 haftadır sessizce “Bitcoin altınına karşı gümüş” olarak tanımlanan bir kripto para birimi olan Litecoin’i (LTC) biriktirdiğini gösteriyor. Sosyal medyada Santiment, 10.000 ila 1 milyon LTC arasında tutan balina adreslerinin, 2017’den bu yana en uzun süre olan 15 hafta boyunca kripto para birimini biriktirdiğini ve böylece Litecoin arzının %5’ini stokladıklarını gösteren verileri paylaştı. Birikim, Litecoin’in BTC karşısında tarihi dip seviyelere gerilediği ve son birkaç gün içinde %6 civarında yükselmeden önce 0.003 BTC’ye düştüğü zamanda geldi.

Ağ metrikleri

Polygon araştırmacısı Raphael Signal (Twitter’da RaphaelSignal) tarafından paylaşılan kapsamlı istatistiklere göre, Poygon’daki (MATIC) günlük aktif adreslerin sayısı 2022’nin ilk haftasında %36 arttı. Ayrıca, son günlerde, toplam geliri ve ortalama işlem maliyeti göstergeleri üç kattan fazla arttı. Polygon ağı böylece gelir konusunda yeni bir rekor kırıyor.

SkyLaunch, yeni nesil multi chain launchpad platformları geliştirmek için Polygon ile ortaklığını duyurdu. Bu işbirliğinin bir parçası olarak SkyLaunch ekibi, Polygon’dan projenin strateji oluşturmasına ve hızla gelişen Polygon ekosisteminde kendisini daha iyi konumlandırmasına yardımcı olacak bir hibe aldı. SkyLaunch ayrıca, uygun ücretleri, yüksek işlem hızları ve yenilikçi teknolojisi nedeniyle Polygon platformunun geniş çapta benimsendiğini belirtiyor.

Düşük hacimli PolySwarm (NCT), bu hafta Coinbase’den destek aldıktan sonra son yedi gün içinde %372’den fazla değerlendi. NCT, Çarşamba günü Coinbase Pro tarafından Inverse Finance (INV), Liquity (LQTY), Propy (PRO) ile birlikte listelenen bir tehdit algılama ve kötü amaçlı yazılımdan koruma projesidir. Token yazım sırasında son 24 saatteki %20 düşüşle 0.1045 dolardan işlem görüyor.

NFT haberleri

20 Ocak 2022’de WAX platformuna nadir bir koleksiyon olan Street Fighter Classic NFT geliyor. Seri, WAXP tokenlarına 100 dolara eşdeğer 1.000 paket içerecek. Paketler, sekiz farklı nadirlikte toplam 121 kart içerecek. Koleksiyonerler, aşağıdaki nadir kartları alma şansına sahip:

  • Yaygın: %26 – %32
  • Yaygın olmayan %17,10
  • Nadir A: %8,64 – %10,80
  • Destansı: %1,8 – %2,40
  • Efsanevi: %0.36

Bu seri, her biri rastgele seçilmiş 10 kart içeren yalnızca 1.000 paket içerdiğinden, Street Fighter koleksiyonu için toplam 10.000 NFT vardır. Kullanıcılar, paket satın almak için bir WAX Coud Cüzdanı kurmalı ve en az 100 dolar değerinde WAXP bakiyesine sahip olmalıdır.

Diğer NFT haberinde GamesPad NFT, OKEx NFT pazarında yayınlanıyor. Liste 14 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşti. GamesPad aynı zamanda “oyun, NFT ve metaverse ekosistemi” olarak da biliniyor. Ayrıca, NFT’leri değerli ve nadir sınırlı sayıda sanat eserleridir.

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız metaverse rehberlerine buradan (bölüm-1, bölüm-2) ulaşabilirsiniz.

Metaverse coin haberleri

MetaGods, Blockchain tabanlı P2E aksiyon RPG oyunu Dragon Evolution ile stratejik bir ortaklık duyurdu. Ortaklık, MetaGods’u merkezi olmayan teknoloji alanındaki GameFi projeleriyle birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmaya bir adım daha yaklaştırıyor.

Oyun merkezi GameFi, sıradan oyun platformu GemUni ile stratejik olarak ortaklık kurdu. Ortaklık, GemUni gündelik oyunlarının yükseltilmiş bir oyna-kazan (P2E) sürümünü sağlayacak. Ayrıca, 19 Ocak’ta gerçekleşmesi planlanan GemUni yaklaşan IGO, GameFi’de piyasaya sürülecek.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Hoşunuza Gidebilecek Gönderiler