Bu 17 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: İşte Büyük Haberler!

Haftanın en önemli altcoin haberlerini bir listede inceleyim. Solana ağının teknik sorunları Binance tarafından onaylanırken, NFL ve NBA sporcuları Dez Bryant ve Stephen Curry, milyonluk NFT satışlarına destek oldu. İşte ayrıntılar ve haftanın istatistikleri…

Binance, Solana ağ tıkanıklığı sorununu onayladı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bir blog yazısında Solana ağ sorunlarını ele aldı. Borsanın raporu, artan yüksek hesaplama işlemleri nedeniyle Solana ağının yüksek tıkanıklık yaşadığını onaylıyor. Çinli bağımsız araştırmacı Wu Blockchain ise “Solana ağı şu anda artan yüksek işlem işlemleri nedeniyle tıkanıklık yaşıyor” dedi. Bu artan tıkanıklık, ağı saniyede birkaç bin işlemle sınırlandırabiliyor. Binance ve Wu Blockchain’in raporuna aşağıdaki tweet’ten ulaşabilirsiniz.

Crypto.com fiyatı bir haftada %20 düştü

Crypto.com fiyatı, yasak haberlerinin ortasında son 24 saat içinde %4 ve bir haftada %20’nin üzerinde kayıp bildirdi. İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu, Crypto.com tarafından iki reklamı yasakladı ve içerikleri yanıltıcı ve sorumsuz buldu. Bununla birlikte CRO fiyatı art arda dördüncü haftasında değer kaybediyor. İngiltere’nin reklam düzenleyicisi, Reklam Standartları Kurumu (ASA), Crypto.com’un iki reklamını yanıltıcı ve sorumsuz olarak etiketleyerek yasakladı.

Andre Cronje, yeni DeFi projesi “ve(3,3)” için yeni özellikleri açıkladı. Proje, otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı ve emisyon tabanlı bir token yapısı içerecek olan Fantom Blockchain’de yürütülecek. Kullanıcılar bir token yatırıp kilitleyebilecek ve karşılığında ödül olarak teşvik token’leri kazanabiliyor. Ayrıntılara aşağıdaki tweet’ten ulaşabilirsiniz.

https://twitter.com/AndreCronjeTech/status/1480555590883622913

Kim Kardashian, Floyd Mayweather ve Paul Pierce, Ethereum Max Promosyonu yüzünden dava ediliyor. Gelişmeye göre, Ethereum Max fiyatı 11 gün içinde %80’den fazla düşmeden önce 31 Mayıs 2021’de zirve yaptı. Daha sonra, Haziran ortasında, Kardashian’ın reklamları kampanyaları sürerken daha da düşmeden önce küçük bir yükseliş işareti verdi. Şu anda ATH %97 aşağıdaki işlem görüyor. Topluluk bu nedene hesap sormaya hazırlanıyor.

NFT’ler, sporcular için giderek daha popüler bir kişisel markalaşma aracı haline geldi. Şimdi Ulusal Futbol Ligi (NFL) yıldızı Dez Bryant’ı ve istatistikleri Chainlink üzerinden NFT koleksiyonu haline geliyor Bryant, dinamik NFT’lerin, sporcuların hayranlarıyla ilişki kurma şeklini değiştirebileceğine ve statik fiziksel koleksiyonlardan daha ilgi çekici bir ortam sağlayabileceğini paylaştı.

  • Platformun ilk NFT koleksiyonu Juggernauts 9 Eylül’de piyasaya sürüldü ve 30.3 ETH (basım sırasında yaklaşık 92.000 dolar) işlem hacmi kaydetti.

LinksDAO NFT koleksiyonunun taban fiyatı, Golden State Warriors Stephen “Steph” Curry’nin sırasıyla 0,29 ETH (892,13 dolar) ve 1,12 ETH (3,442,89 dolar) karşılığında “Leisure Membership” ve “LinksDAO Global Membership” NFT’lerini satın almasının ardından bugün yükseldi. Curry’nin satın alımı, ilkinin fiyatını 0,72 ETH’ye (2.209.81 dolar) yükseltmeye yardımcı oldu. LinksDAO Global Membership NFT en son 2 ETH (3,111,91 dolar) karşılığında satıldı.

Altcoin projesi “1 milyon ağaç” hedefini tamamladı

Cardano Vakfı, hafta sonu yaptığı açıklamada, Cardano’yu (ADA) kullanan bir restorasyon projesinin başlangıçtaki 1 milyondan fazla ağaç dikme hedefine ulaştığını söyledi. Veritree, müşterileri için ağaç dikimlerinin tedarik zincirini kaydetmek için Blockchain teknolojisini kullanır ve bu tür işlemlerin doğrulanabilir şekilde izlenmesini sağlar. Son açıklamalara göre ilk adım “1 milyon ağaç ekiminin” tamamlandığı bildiriliyor.

Gary Gensler, bugün bir CNBC röportajında ​​Ethereum’un bir menkul kıymet olduğunu düşünüp düşünmediğini doğrulamayı veya reddetmeyi reddetti. SEC Başkanı, menkul kıymetler düzenlemeleri kapsamında kripto para birimlerini getirme gereğini tekrarlıyor. SEC, son aylarda kripto para birimleri konusundaki belirsiz yönergeleri nedeniyle eleştirmişti. Başkan son açıklamalarında “hiçbir konuda konuşmayacağım” dedi ve SEC’in “herhangi bir proje hakkında konuşan halka açık forumlara katılmadığını” da sözlerine ekledi.

Altcoin projesi Polygon, görevleri Ethereum’u bir milyar kullanıcıya ölçeklendirmek için Plonky2’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Projesinin resmi blog yazısına göre Plonky2, Ethereum ile uyumlu ve mevcut alternatiflerden 100 kat daha hızlı olan özyinelemeli bir SNARK’tır.

Polygon ekibine göre Plonky2 aşağıdaki özellikler barındırıyor:

  • Plonky2 özyinelemeli yaklaşım daha hızlıdır, daha az kaynak gerektirir ve daha merkezsiz olabilir.
  • Plonky2’de özyinelemeli bir kanıt, Macbook Pro gibi hızlı bir bilgisayarda 170 milisaniye sürer.
  • Plonky2 ayrıca kullanıcıların özyineleme içermeyen kanıtlar için kanıtlama sürelerini hızlandırmasına olanak tanır.
  • Plonky2, Ethereum ile doğal olarak uyumludur. Plonky2, kanıtı doğrulamak için yalnızca keccak-256 gerektirir.

Altcoin projesi Pledge Finance, Brian Brooks’u stratejik danışman olarak proje ekibine katıyor. Harvard mezunu olan Brian, fintech ve kripto şirketlerine ilk federal banka tüzüklerini verdiği ve kripto ve geleneksel finans sektörlerinin entegrasyonunun önünü açtığı en etkili ABD Para Birimi Denetçilerinden biri olarak kabul edildi. Pledge CEO’su Tony Y. Chan, Brian Brooks’un protokole büyük bir değer katacağını payalşıyor.

Ap.org (AP), Blockchan teknolojisi sağlayıcısı Xooa tarafından inşa edilen, NFT pazarını başlatacaklarını duyurdu. Xooa, markalar ve IP sahipleri için NFT pazar yerleri oluşturma konusunda uzmanlaşmıştır. Pazar ve ilk NFT’ler 31 Ocak Pazartesi günü piyasaya sürülecek. Blockchain ve veri lisans AP müdürü Dwayne Desaulniers, projeye dair şöyle paylaştı:

AP’nin fotoğrafçıları, 175 yıldır, bugün de yankılanmaya devam eden sürükleyici ve dokunaklı görüntülerle dünyanın en büyük hikayelerini kaydettiler; Xooa’nın teknolojisiyle, bu tokenize edilmiş parçaları hızla büyüyen küresel fotoğraf NFT koleksiyoncularına sunmaktan gurur duyuyoruz.

Etherscan tarafından sağlanan ve Twitter kullanıcısı Shibburn tarafından sayfasında yayınlanan verilere göre, son 24 saat içinde 7,1 milyondan fazla Shiba Inu jetonu yıkıldı ve kalıcı olarak dolaşımdan kaldırıldı. Şimdiye kadar, 410.3 trilyon SHIB, ilk arzın bir katrilyonundan kalıcı olarak dolaşımdan çıkarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.