Bu 15 Altcoin 2021’in Yıldızı Oldu: İşte Şaşırtan Kâr Getirileri!

Bitcoin 2021 yılını 50.000 doların altında kapatsa da, piyasa değeri sıralamasında ilk 10’a girmeyi başaran bir dizi altcoin projesi muazzam kar oranlarıyla şaşırtıyor. Gelin, Watcher.Guru verilerine göre 2021’in kar oranlarına göz atalım.

Altcoin projelerinin 2021 performansları

Listenin ilk sırasında, toplam arzının yarısını (410 trilyon adet SHIB) Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e “armağan” eden ve yılı %50.000’in üzerinde kar oranıyla kapatan Shiba Inu (SHIB) yer alıyor. İkinci sıradaki oyna-kazan NFT platformu Axie Infinity (AXS), metaverse patlamasının ilk haberlerini Haziran ayında verirken, yılı %18.000’in üzerinde tamamladı. The Sandbox (SAND) ise metaverse coin’lerin son çeyrek temsilcisiydi. %16.000’lik patlamasıyla SAND token, önce Facebook’un “Meta” olarak yeniden markalaşmasının etrafındaki hype ile yatırımcıların ilgisini kazandı, ardından yıl boyunca bir dizi bomba ortaklıkla zirveyi hedeflediğini doğruladı. Listenin ilerleyen sıralarında, stablecoin’lere likidite sağlayan Terra (LUNA) ve Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) yer alıyor. %13.232 performansıyla 2021’i %10.000 üzerinde kapatan son altcoin projesi de Solana (SOL). Yılı %90 karla kapatan Bitcoin son sırada yer alırken, MANA’dan XRP’ye altcoin projelerinin 2021 tablosu aşağıdaki gibidir.

Shiba Inu, DOGGY DAO’ya hazırlanıyor

coinmuhendisi.com olarak aktardığımız üzere, Shiba Inu’nun (SHIB) arkasındaki geliştirici ekip, yeni bir blog gönderisinde Shiba’ya ait bir DAO başlatacağını duyurdu. DAO’nun “DAO 1” olarak adlandırılan beta sürümünde, kullanıcılar token ödüllerinin çeşitli likidite havuzları arasında nasıl dağıtılacağına karar verecek. Daha sonra, DAO 2 adlı yeni bir DAO, kullanıcıların projenin geliştirilmesiyle ilgili genel önerilerde bulunmalarına olanak tanıyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir