Bu 13 Altcoin’e Dikkat Edin: Büyük Haberleri Duyurdular!

Bu hafta, Celer Network köprüsünün Harmony Protokolü’nde yayınlanmasından, Hedera Hashgraph’ın (HBAR) İngiltere Hükümetiyle ortaklığına kadar birçok önemli gelişme bulunuyor. İşte 13 altcoin ve haftanın gelişmeleri…

İşte haftanın en önemli altcoin gelişmeleri

ETH uyumlu akıllı sözleşme platformu Moonbeam, sonunda Polkadot’ta kullanıma sunuldu. Duyuruya göre Moonbeam, Polkadot ekosistemindeki ilk tam operasyonel parachain olacak ve Polkadot üzerinde birçok stratejik entegrasyonu kolaylaştıracak.

Celer Network köprüsü cBridge, sonunda Harmony Protokolü’nde yayınlandı. Artık kullanıcılar, Harmony ve diğer cBridge uyumlu Blockchain’ler arasında USDC ve WETH köprüleri kurabiliyor.

Yüksek performanslı ve mega işlem borsası MEXC Global, P2E NFT oyunu ASPO World ile stratejik bir ortaklık duyurdu. Sonuç olarak, bu P2E oyununun yerel tokeni borsada listelenecek.

Bir diğer gelişme, NFT oyun girişimleri için hepsi bir arada bir lansman üssü olan Starpunk, NFT tabanlı Pixel savaş oyunu MetaGear ile stratejik bir ortaklık duyurdu. BSC üzerinde başlatılan MetaGear, dünyanın önde gelen video oyun şirketlerinden biri olan OneSoft Studio tarafından geliştirildi.

https://twitter.com/starpunk_io/status/1480886162512252928

Listeleme ve NFT haberleri

  • Popüler meme token Shiba Inu, Amerika bölgesinin en önemli borsalarından biri olan Bitso’da listeleniyor. Borsa, Aralık ayından bu yana liste için testlerin sürdüğünü paylaştı.
  • Betswap staking platformu, BSGG tokenini SushiSwap borsasında listeledi. Proje başlangıçta Ethereum ve Polygon üzerine inşa edildi ve ek olarak Solana üzerinde başlatılacak.
  • Hedera Hashgraph (HBAR), hava trafiği için yeterli altyapıyı düzenlemek ve inşa etmek için Birleşik Krallık hükümetiyle büyük bir anlaşma imzalıyor. HBAR’ın blog yazısına göre Neuron mühendisleri, Birleşik Krallık’taki hava trafiğini kontrol etmek için yeni yöntemleri ve altyapıları test etmek için Hedera Hashgraph’ın ağ yeteneklerini başarıyla kullandılar. Projenin başarıyla tamamlanmasının ardından, bu altyapılar ve düzenleme yöntemleri, askeri keşif, iç hizmetler, tıbbi yardım ve daha fazlası için kullanılabilecek.
  • Associated Press (AP) haber ajansı, fotoğrafçılarının yaklaşık iki yüzyıldır yakaladığı görüntülerin yer alacağı bir NFT koleksiyonu piyasa süreceğini paylaştı. İlk etkinlik, 31 Ocak Pazartesi günü ödüllü fotoğraflarla başlıyor.
  • Whalestats verilerine göre en büyük 1.000 Ethereum balinaları son günlerde Polyon ve Chainlink’e yükleniyor. İzleme kaynağına göre son 7 gün içinde 1.1 milyon dolar Ethereum ve yüklü miktarda MATIC ve LINK satın alındı.
  • Listedeki son gelişmeyi 66 milyon dolarlık balina transferiyle sonlandıralım. 66 milyon dolar değerindeki Ethereum geçtiğimiz saatlerde Binance borsasına aktarıldı. Aşağıdaki işlemlerin Etherscan kaydı bulunuyor.

Haftanın önemli altcoin duyuruları

Moonbeam Network ekibi tarafından paylaşılan resmi duyuruya göre, altcoin projesi sonunda Polkadot’un mainet’e dağıtıldı. Lansmanla Moonbeam, Polkadot’taki ilk tam olarak çalışan parachain oldu. Token transfer aktivasyonunu, %100 merkezsizlik için Sudo’nun kaldırılmasını ve Ethereum Virtual Machine ile uyumluluğunu içeren çok aşamalı bir ağ dağıtımını tamamlıyor.

Cardano tabanlı, topluluk odaklı bir launchpad olan Flickto (FLICK), bağış toplama kampanyasını genişletiyor. Altcoin projesinin ekibi tarafından paylaşılan resmi duyuruya göre, FLICK tokeni ADAX merkezi borsasına doğru yola çıktı. Böylece ADA staking’e ek değerler kazandırılıyor.

 

Ripple avukatı SEC’i dava sürecini hızlandırmaya çağırıyor

Yakın tarihli bir Twitter dizisinde, Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu “geciktirme kartı” oynamakla suçladı.

SEC Başkanı Gary Gensler kısa süre önce kuralların uygulanmasını vurgulamak için bir futbol metaforu kullandı. Takımların ceza korkusu olmadan kuralları çiğnemeye başlayacağını ve bunun da oyunu adaletsiz hale getireceğini tweetledi.

Ancak Alderoty, SEC’i hayır işleri için “uygulama yoluyla düzenleme” kullanmakla eleştirdi ve kazananlar ve kaybedenler yaratan eşitsiz bir oyun alanı yarattığını iddia etti. Muhabir Charles Gasparino’ya göre, Ripple’ın hukuk ekibi, tanıkları yedi saatlik bir süre için ifade etmek mümkün olacağından amaçlı bir geciktirme görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir