Altcoin

Bu 11 Altcoin’e Dikkat: 2022 İzleme Listesine Girdiler!

Analist Emma Newbery’nin listesinden 11 büyük hacimli altcoin projesinin 2022 görünüme göz atalım. Listede, projelerin yol haritalarına dair …

single-image

Analist Emma Newbery’nin listesinden 11 büyük hacimli altcoin projesinin 2022 görünüme göz atalım. Listede, projelerin yol haritalarına dair analistin beklentilerini bulabilirsiniz…

Birinci katman altcoin projeleri

 • Ethereum’un daha ölçeklenebilir ve daha sürdürülebilir hale getirmek için ETH 2.0 yükseltmesini tamamlaması, henüz tüm aksaklıklardan arınmış değil. Her iki durumda da, yatırımcıların dikkat etmesi gerekiyor. Analiste göre yükseltme iyi giderse, tüm pazar için olumlu, kötü giderse, birçok altcoin projesine zincirleme bir etkisi olabilir.
 • Solana, 2022’nin süper yıldızlarından biriydi. Hızı ve ucuz işlemleri geliştiricilerin ilgisini çekiyor ve Ethereum rakiplerine öncülük etmeye devam edebilir. Ancak, analiste göre her ağ yoğunluğunda yaşadığı teknik sıkıntılar, ivmesini sürdürüp sürdüremeyeceği konusunu belirsizleştiriyor.
 • Elrond, kayda değer bir büyüme gösteren, ancak henüz Solana’nın en yüksek seviyelerine ulaşmamış ve hala büyümek için alana sahip olabilecek ilginç bir akıllı sözleşme platformudur. Analiste göre Maiar merkezi olmayan borsasının gelişimini ve ekosisteminin çekebileceği proje sayısını izlemeye değer.
 • Cardano, halihazırda birkaç gerçek dünya projesi ve 2021’de akıllı sözleşme yeteneğinin piyasaya sürülmesinin ardından, analiste göre 2022 takip edilmesi gereken bir proje.

İkinci katman altcoin projeleri

 • Polkadot, şu anda birbiriyle iletişim sağlayan birkaç popüler Blockchain’den biridir. Geliştiriciler bir dizi katman 1 Blockchain kullanmaya başladığında, birlikte çalışabilirlik önem kazanacak.
 • Polygon, Ethereum katman 2 çözümlerini toplar. ETH 2.0 yükseltmesi tamamlanana kadar, mevcut projelerin maliyetleri düşürmesine ve ağ tıkanıklığı sorunlarını çözmesine yardımcı olabilir.

coinmuhendisi.com olarak hazırladığımız metaverse rehberlerine buradan (bölüm-1, bölüm-2) ulaşabilirsiniz.

Metaverse coin projeleri

 • Oyunlarda ve metaverse’de, NFT’ler, insanlara oyun içi varlıkları üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Enjin, özellikle oyuncular için NFT’leri oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran sektörün başarılı projelerinden biridir.
 • Wilder World kendisini “sürükleyici bir 5D metaverse” olarak adlandırıyor. Çoğu büyük borsada listelenmemesine rağmen, analiste göre birkaç oyna-kazan oyunu ve platformundaki metaverse’lere topluluk temelli ilginç bir yaklaşımla, 2022 radarına alınabilir.

DeFi altcoin projeleri

 • Terra, 2021’de en iyi performans gösteren kripto paralardan biriydi, ancak stablecoin tabanlı finansal ekosistemi büyümeye devam ediyor. Hepsi LUNA tarafından desteklenen, farklı para birimlerine sabitlenmiş birkaç farklı stablecoin’e sahiptir.
 • Ripple (XRP), SEC ile devam eden bir dava nedeniyle 2021’de yoğun bir mücadele verdi. SEC, Ripple ekibinin itiraz ettiği kayıtsız bir güvenlik olarak çalışmakla suçluyor. SEC kazanırsa, analiste göre bir dizi başka kripto projesine karşı harekete geçebileceği için tüm endüstriyi istikrarsızlaştırabilir.
 • Tether (USDT), piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para. Eğer bariyerleri çökerse, analiste göre şok dalgaları piyasayı sarsabilir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Hoşunuza Gidebilecek Gönderiler