Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Düşen Bıçağı Almayın!

Pek çok Bitcoin yatırımcısı, devam eden satışın daha ucuz fiyatlardan toplamak için daha fazla fırsat sunduğunu düşünürken, deneyimli grafik uzmanı Peter Brandt, son paylaştığı tweet’te traderları düşen bir bıçağı yakalamaya karşı uyardı.

Peter Brandt’a göre düşen Bitcoin tutulmaz!

Kariyerine 1976 yılında başlayan efsanevi emtia traderı, kaybedilen bir işlemde daha fazlasını eklemenin akıllıca olmadığını söylüyor. Argümanını desteklemek için, 1980’de değerli metalin fiyatı 50,35 dolara ulaştıktan ve hızla düşmeye başladıktan sonra, birçok insanın gümüşü daha ucuza satın almaya çekildiğine işaret ediyor. Ne yazık ki dip alıcılar için fiyat, 3,65 dolara kadar düşmeye devam etti. 27 Mart 1980’de gümüş, 21,62 dolardan 10,80 dolara düştü.

Bitcoin şu anda rekor zirvesinden %40 düştü, ancak lider kripto para önceki ayı piyasalarında çok daha ciddi düşüşler yaşadı. 2018’de Bitcoin, kabus gibi bir ayı piyasası sırasında %70’ten fazla değer kaybetti. Elbette Peter Brandt, piyasa koşullarının aynı olduğuna inanmadığını belirtiyor. Sonuçta, gümüş çöküşünün açık bir nedeni vardı: Amerikan petrol devi H.L. Hunt’ın mirasçıları Nelson Bunker ve William Herbert Hunt, 1980’lerde metali agresif bir şekilde satın aldıktan sonra yeni COMEX limitleri nedeniyle büyük varlıklarını boşaltmak zorunda kaldılar.

Bitcoin ile gelecekteki fiyat hareketi son derece tahmin edilemez, ancak genel piyasa konsensüsü, kripto para biriminin ABD’de yükselen faiz oranlarından zarar göreceği yönünde. coinmuhendisi.com olarak bildirdiğimiz üzere, eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, enflasyon endişeleri ABD’deki Kasım seçimlerinden evvel bir öncelik olmaya başlamadıkça, kripto piyasasının şahin Federal Rezerv tarafından ezileceğini tahmin ediyor. Çünkü Fed’in ‘para basımı’ anlatısına son vererek, tahvil alımını Mart’ta sona erdirmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir