Bitcoin’de Kritik Anlar: 4 Analist Tahminlerini Paylaştı!

Son birkaç gün içinde 39.000 dolara yakın işlem gördükten sonra Bitcoin fiyatının dün, yüzde 10.42 artışla 42.606 dolara yükseldi. Ancak, yazım sırasında yüzde 6.3’lük bir düşüş ile 39.183 dolara geri çekilme yaşadı. Peki, analistler neler bekliyor? Coinmühendisi.com olarak detayları aktarıyoruz…

PlanC ve Crypto Ed, Bitcoin fiyatındaki son hareketleri yorumladı

Kripto analisti “Plan C”ye göre, Çarşamba günkü Bitcoin hamlesi, “Farklı pump, aynı hikaye”. PlanC ayrıca aşağıdaki grafiği yayınlayarak Bitcoin’in “düşüş trendi direnç bandını” yani yükseliş trendi destek bandını kırması gerektiğini ve söz konusu seviyeyi destek olarak tutması gerektiğini belirtti. Aksi takdirde, pump’ın devamının gelmeyeceğini belirtti. Yükseliş trendi için destek bandını 43.564 dolar ve 46.265 dolar olarak belirledi.

Bağımsız piyasa analisti “Crypto_Ed_NL” de bu düşünceye katılıyor ve  “Hayır, bu yeni bir Elliott Wave teorisi değil… Bundan sonra geleceğini düşündüğüm şey bu. Pump-aralık-pump-dump-aralık-dump-aralık-pump” ifadelerini kullandı. Yani analist, belirli aralıklarla pump ve dump geleceğini öngörüyor.

Rekt Capital: BTC haftayı 43.100 doların üzerinde kapatmalı

Delphi Digital’deki analistler, Bitcoin’in şu anda “Aralık 2021 ve Şubat 2022’deki yerel zirveleri birbirine bağlayan basit trend çizgisine” çarptığını belirtti. Delphi Digital’e göre,  “BTC tekrar 40.000 doların üzerine çıktığında, traderlar trend çizgisini 42.500-43.000 dolar civarında aramalılar”. Analistlere göre karşıt duyarlılık analizine göre 34.000 dolar gibi seviyeler alım satım için genellikle iyi bir yer olarak görülüyor. Ancak kötüleşen makro ve küresel zeminin piyasayı ciddi bir şekilde etkilediğine de dikkat çekiliyor.

Bağımsız piyasa analisti “Rekt Capital”, “BTC’nin son birkaç hafta içinde birkaç kez 43.100 dolarlık direncin ötesinde yukarı yönlü fitiller sergilediğini (turuncu daire)” vurgulayan aşağıdaki grafiği yayınladı ve “İşte bu nedenle, tıpkı Ağustos 2021’deki önceki mavi dairede olduğu gibi, BTC’nin bu seviyenin üzerinde bir haftalık kapanış gerçekleştirmesi önemli,” ifadelerini kullandı.  Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1.82 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı yüzde 41.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.