Bitcoin’de 60 ve 40 Bin Doları Bilen Analist: Şimdi Bu Seviyeler!

Geçen yılın Ekim ayında, kripto analisti Cheds, Bitcoin fiyatının ikinci kez 60.000 doların üzerine çıkacağını ve son tekrar 40.000 dolar seviyesine geri çekileceğini öngörebildi. Takipçileri şimdi, analistin üçüncü tahmininin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merakla bekliyor.

Cheds, BTC fiyat tahminlerini güncelledi

Analist, Ekim ayındaki tahminlerinde Bitcoin ETF’lerinin (borsa yatırım fonu) piyasaya sürülme olasılığının güçlü olduğunu söyledi. Ayrıca bunun Bitcoin rallisinde etkili olacağını, ancak 64.000 doların ardından 40.000 dolara geri çekileceğini belirtti. Bu tahminlere aşağıdaki tweet’ten ulaşabilirsiniz.

Analistin tahminleri şimdiden gerçekleşemeye başladığından sonraki bölümler merakla bekleniyor. Cheds’e göre Bitcoin 40.000 dolara geri çekildikten sonra yükselen bir üçgen formasyonu oluşturacak. Bu formasyon, doğrulandığında genellikle boğa sinyalleri verir. Cheds, yeni oluşan yükselen üçgenin Bitcoin’i 100.000 dolar psikolojik direncine ulaştıracağını düşünüyor.

Analist Bitcoin boğalarının son kalesini paylaşıyor

coinmuhendisi.com olarak analizlerini paylaştığımız Cheds, yukarıdaki tahminlerin hala geçerli olduğunu söylerken, 40.000 doların ihlal edilmesinin “ciddi tehlikeye” yol açabileceğini söylüyor. Yakın tarihli bir Youtube videosunda Cheds, Bitcoin boğalarının son destek bölgesinin 40.000 dolar olduğunu yeniliyor:

Reddedildikten sonra, bu yüksek düşüklüğü tanımlamak için boğaları izliyorduk ve başlangıçta 52.000-53.000 dolar arıyorduk, bu başarısız oldu. 4 saatlik zaman diliminde ters baş ve omuzların devamı başarısız oldu. Bunların hepsini kapattık. Buradaki soru, artan talep nerede? Burada bir boğa için son meşru tez 40.000 dolardır. Bu her zaman çok düşük bir seviyeydi, o kadar düşük ki gerçekten iyi bir indirim ama grafiği kıracak kadar düşük değil. Bu seviyenin altında tablo kırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir