Bitcoin Short’larında Patlayıcı Büyüme! Bu Neyin Habercisi?

Belaruslu mevkidaşı Aleksandr Lukashenko ile yaptığı görüşmede Ukrayna dinamiğinde “olumlu değişimler” olduğunu söyleyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yeni yorumlarının ardından Bitcoin fiyatı yükselişe geçti. Bununla birlikte, büyük borsalardan Bitfinex’i izleyen bazı uzmanlar short pozisyonlarda patlama yaşandığını bildiriyor…

Bitcoin sadece üç gün içinde %8 değer kaybetti

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), son günlerde satış baskısını daha sık tecrübe etmeye başladı. 9 Mart’tan bu yana, BTC’nin Bitstamp borsasında 42.540 dolardan 39.072 dolara neredeyse %8 değer kaybettiğini gördük. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in olumlu yorumlarının ardından küresel piyasalarla beraber kripto piyasası da yükselişe geçerken, uzmanlar Bitfinex borsasının short pozisyonlarında patlama yaşandığını bildiriyor…

“Bitfinex BTC short’ları patlıyor”, bu neyin habercisi?

İki kripto analisti, Bitfinex borsasındaki BTC short pozisyonlarının sayısının hızla arttığı paylaştı. Kriptoda long veya short pozisyonlar hakkında veri toplayan Datamish platformu, Çinli kripto yazarı Colin Wu ve on-chain uzmanı Cole Garner tarafından vurgulandı. Wu, çok sayıda büyük yatırımcının (belki de finansal kurumların) short pozisyon almak için son birkaç saat içinde yaklaşık 1.500 Bitcoin’i açığa sattığını söylüyor. Çinli haber kaynağı, tweet’in gönderildiği zamana kadar toplam 3.063 BTC’nin açığa satıldığını belirtiyor. Bir Datamish grafiğinin ekran görüntüsünü tweet’leyen Garner, kapitülasyonun yolda olduğunu söyledi:

Whale Alert, yüklü miktarda Bitcoin içeren üç kripto işlemi keşfetti

Whale Alert tarafından yayınlanan birkaç tweet’e göre, son 10 saat içinde halka açık ABD merkezli kripto borsası Coinbase’den çeşitli büyük Bitcoin parçaları (her biri 10.000 BTC’ye yakın) kaldırıldı. 1,17 milyar doların üzerinde kripto para birimi anonim cüzdanlara aktarıldı. Her işlem toplam 9.850 ile 9.900 BTC arasındaydı ve toplamda 30.000 Bitcoin’den fazlaydı.

Daha önce Whale Alert, anonim cüzdanlardan toplam 2.102 BTC’nin iki işlemde Coinbase’e aktarıldığını keşfetti: 1.440 BTC ve 662 BTC. Fiat cinsinden, bu kripto para birimi miktarı 81,4 milyon dolar değerinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.