Altcoin

Bitcoin, SHIB ve DOGE Düşüyor: Bu 7 Altcoin ise Fiyatını Katlıyor!

Geçtiğimiz gün boyunca Bitcoin (BTC), Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) gibi kripto para birimleri kırmızı tahtada işlem görürken piyasa değeri …

single-image

Geçtiğimiz gün boyunca Bitcoin (BTC), Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) gibi kripto para birimleri kırmızı tahtada işlem görürken piyasa değeri ile ilk 100’de yer alan 7 altcoin, bu süreçte yükseldi. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Günlük bazda en çok yükselen altcoin, ICP oldu

Piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan altcoin’lere bakıldığında, Internet Computer yüzde 23.36’lık bir yükseliş yaşamış gibi görünüyor. Kripto para biriminin bir haftalık kazancı ise neredeyse yüzde 50. Sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk Blockchain’i olma özelliği taşıyan Internet Computer (ICP), yakın zamanda ağ üzerinde çalışan akıllı sözleşmelerin sayısının 16.500’ü aştığını duyurdu. “Canister” akıllı sözleşmeleri, döngülerle desteklenen hesaplama birimleridir.

İkincil olarak, DApp’leri daha verimli çalıştırmak için hesaplama gereksinimlerini azaltmak için oluşturulmuş minimal bir Blockchain olan Mina Protocol’ün MINA tokenı yüzde 13.98 değer kazandı. Mina, dün akşam saatlerinde ilk defa Mina Vakfı şeffaflık raporunu yayınladı. Üçüncü sırada, yüzde 12.62 yükselen Velas (VLX) yer alıyor. İsviçreli Blockchain girişimi Velas Network, İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari ile bir ortaklık imzalamasıyla gündeme gelmişti. Dün ise SpaceChain ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Sert yükselen diğer coin’ler hangileri oldu?

Dördüncü olarak, popüler bir P2P dosya paylaşımı ve torrent platformu olan BitTorrent (BTT) yüzde 11.98 değer kazandı. BTT, geçtiğimiz hafta 19.015.279.499 BTTOLD’un yakıldığının haberini verdi. Ayrıca yeniden adlandırma planı içerisinde olan proje, bu durumun Bithumb tarafından destekleneceğini duyurdu. Ayrıca ekosisteme ait olan BTFS Scan 2.0 testnet’inin faaliyete geçtiği bildirildi.

Beşinci sırada, Ethereum’daki NFT’ler için birinci katman ölçekleme çözümü olan Immutable X (IMX) yüzde 11.64’lük bir yükseliş yaşamış durumda. Immutable X, ağda çıkarılacak yeni bir NFT koleksiyonunu, Right-Click Saverz’ı (RCS) duyurdu.

Öte yandan, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için merkezi olmayan, Blockchain ile çalışan bir ağ olan Helium (HNT) yüzde 11.55 değer kazandı. Son olarak, akıllı telefon kullanıcıları arasında kripto para biriminin benimsenmesini artırmaya odaklanan bir Blockchain ekosistemi olan Celo (CELO) yüzde 10.33 yükseldi. Celo, geçtiğimiz gün, TrustWallet ile entegre olduğunu duyurdu. 3 Ocak’ta ise Band Protocol ile bir işbirliğinin haberini verdi.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Hoşunuza Gidebilecek Gönderiler