Binance’den LUNA ve Bu 3 Altcoin İçin Duyuru: Delist!

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, çeşitli altcoin’lere yönelik yeni duyurularını paylaştı. Bir duyurusunda, son zamanların en çok düşüş yaşamış altcoin’i olan Terra (LUNA) da yer alıyor. İşte detaylar…

Borsa, perpetual LUNA sözleşmelerini kaldırıyor

Binance’in vadeli işlemlere yönelik Futures platformu, perpetual LUNA sözleşmelerinde otomatik ödemeler yapacağını ve sözleşmeleri 12 Mayıs 2022, Türkiye saati ile 11’de delist edeceğini açıkladı. Borsa, açıklamasında, “Lütfen dikkat: Kullanıcılara, otomatik ödemeyi önlemek için listeden çıkarma zamanından önce açık pozisyonları kapatmaları tavsiye edilir,” ifadelerini kullandı.  Binance Futures, LUNA perpetual (sürekli) sözleşmelerinin kaldıraç ve marj katmanlarını aşağıdaki tablodaki yeni kaldıraç ve marj katmanları ile güncelleyeceklerini duyurdu.

Bu değişikliğin TSİ 11 civarında geçerli olacağını belirten borsa, maksimum kaldıraç ve ilk marj oranının her kademede ayarlandığını, güncellemeden önce açılmış mevcut pozisyonların bundan etkilenmeyeceğini açıkladı. Ayrıca USDT-Marjlı LUNA perpetual sözleşmelerinin maksimum kaldıracının 8x’e düşürüldüğü belirtiliyor. Coinmuhendisi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Terra ekosistemindeki UST stablecoin’inin dolar denkliğinden ayrılması ve düşüş yaşaması, LUNA’nın yüzde 90’ın üzerinde değer kaybetmesine neden oldu.

Borsa, üç işlem çiftini delist ediyor

Öte yandan Binance, 18 Mayıs TSİ 6 itibarıyla çeşitli ticaret çiftlerinin ticaretini kaldıracağını ve durduracağını açıkladı. Kaldırılacak marj çifti DFI.money (YFII) / Binance USD (BUSD) olacak. Öte yandan, kaldırılacak spot ticaret çiftlerine bakıldığında delist edilecek pariteler şu şekilde gibi gözüküyor:

  • BNB (BNB) / Rupiah Token (IDRT)
  • FIO Protocol (FIO) / BNB (BNB)
  • DFI.money (YFII) / BNB (BNB)

Bu altcoin’ler, Binance’te bulunan diğer ticaret çiftleriyle yine takas edilebilecek. 16 Mayıs 2022, TSİ 6 itibarıyla Binance, YFII / BUSD izole marj çiftinde borçlanma hizmetini askıya alacak. 18 Mayıs 2022, TSİ 6’da ise Binance, kullanıcıların pozisyonlarını kapatacak, otomatik bir ödeme yapacak ve YFII/BUSD izole teminat çiftinde bekleyen tüm emirleri iptal edecek ve ardından YFII/BUSD izole teminat çiftini listeden çıkaracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir