Borsalar Eğitim

Binance Nasıl Kayıt Olunur

single-image

Popüler kripto para alım satım borsası Binance.com’a kayıt olmanın ayrıntılarını sizler için hazırladık. ”Binance Kayıt Ol” içeriğimizi inceleyerek sizler de rahatlıkla kayıt olabilirsiniz.

Binance kayıt olarak ömür boyu %20 komisyon ödülü almak için: Buraya Tıklayın

Referans kodu: J6FAQG4E

Binance Nasıl kayıt Yapılır?

Binance kayıt olmak için gerek makale gerek video gerek resimli anlatımlarımız ile sizlere coinmuhendisi.com sitesi çapı altında anlatımlarımızı sunuyoruz. Sizler hem profesyonel bir şekilde kaydolun hem de komisyon indirimlerinden ve fırsatlardan yararlanın diye adım adım nasıl kayıt olacağınızı altta detaylıca anlattık.

Kayıt Olma Aşamaları

Öncelikle artık Türkçe olarak da hizmet veren Binance.com/tr adresine giriş yapınız. Çıkan ekrandan ’Hesap Oluştur’ seçeneğine tıklayın.Daha sonra küçük bir kayıt formu ile karşılaşacaksınız. Bu kısımda E-mail ve Mobil olmak üzere iki çeşit kayıt olma seçeneği sunuluyor. Kendi isteğinize göre ister e-mail adresinizle isterseniz de cep numaranızı girerek üye kayıt formunu doldurunuz..(Her ülkeye uygun telefon kodları bulunmaktadır.Buradan Türkiye’yi aratabilirsiniz.) ve ’Hesap Oluştur’ kutucuğuna tıklayın. Form doldururken ’Referans Kimliği’ bölümünü de göreceksiniz. İsterseniz bu bölümden referansınızıda ekleyebilirsiniz.

Buraya Tıkla, Kayıt Sayfasına İlerle

Buraya Tıkla, Kayıt Sayfasına İlerle, Form doldurma kısmı bittikten sonra e-posta adresinize Binance tarafından altı haneli bir doğrulama kodu geldiğini göreceksiniz. Bu yüzden üyelik oluştururken e-mailinizi ve telefonunuzu doğru girmeniz büyük önem gerektirmektedir. Gönderilen doğrulama kodunun geçerlilik süresi 30 dakikadır. E-postanıza gelen doğrulama kodunu kopyalayıp yapıştırdıktan sonra sayfanın sağ üst kısmında ’Başarılı’ yazısı belirecektir. Bu aşamadan sonra Binance hesabınız aktifleştirilmiş olduğu anlamına gelmektedir.

Referans kimliği: bu kısımda J6FAQG4E davet kodu yazılı olduğundan emin olun. (%20 indirimlerden yararlanmak için bu kod şart)

E-Posta Onayı: E-posta hesabınızı kontrol ederek gelen maildeki şifreyi bu alana giriniz. Ardından kayıt işlemleri bitmiş olucaktır.

Kimlik Doğrulama İşlemi İçin İstenilen Bilgiler

Temel bilgiler

 • İsim – Soyisim
 • Doğum tarihi
 • Adres Bilgileri

Kimlik doğrulama

 • Kimliğinizin bir fotoğrafını ilgili bölüme yükleyin
 • Kimliğinizi doğrulamak için kendi fotoğrafınızla beraber çekin ve yükleyin

Üst kısım da belirtilen bilgileri girdikten sonra ’Gönder ve Devam Et’ butonuna tıklayın. Gönderdiğiniz bilgiler onaylandıktan sonra kimlik doğrulama işlemleriniz tamamlanmış ve bitmiş olacaktır. Bu işlemleri yapmak sizlere borsada çekim limitinizi arttırmya olanak sağlıycaktır.

Binance Kayıt İçin 2FA Güvenlik Anahtarı İşlemleri Nelerdir?

Borsa sektörüne karşı duyulan ilginin artması ile yerli ve yabancı borsalarının kullanımıda oldukça yükselmektedir. Bu yüzden tüm borsa platformların da birden fazla güvenlik arttırıcı seçenekler yer alıyor. Binance borsasında da bir kaç çeşit güvenlik seçeneği mevcut. Güvenlik anahtarı işlemleri için öncelikle ’Güvenlik’ menüsüne girin. Çıkan ekran da ilk sıra da bulunan ’Güvenlik Anahtarı’ yazısının sağ kısmında bulunan ’Kurulum’ seçeneğine tıklayın. Karşınıza Telefonla Doğrulama ve Google Doğrulama olmak üzere iki çeşit seçenek çıkacaktır.

Telefon Numarası ile Doğrulama

 • Telefonla Doğrulama alanına tıklayın
 • Ülke kodunuzu ve cep numaranızı girin
 • ’Kodu Al’ kutucuğuna tıklayın
 • Telefonunuza mesaj ile gelen kodu girin ve ’Gönder’ seçeneğine basın.

Google Authenticator Doğrulama

 • Google Authenticator uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Apple store için buraya tıklayın. Playstore için buraya tıklayın.
 • İndirme işlemlerinden sonra Google Doğrulama seçeneğine tıklayın
 • Karşınıza çıkan QR kodunu uygulamadan taratın
 •  ’Sonraki’ kutucuğuna tıkladıktan sonra karşınıza yedek anahtar kodunuz çıkacaktır.
 •  Bu yedek anahtar kodunuzu bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza kaydedin.
 •  Herhangi bir terslik olduğunda Google Authenticor’ınızı bu yedek anahtarlarını
  kullanarak geri yükleyebilirsiniz.
 •  Tekrar ’Sonraki’ kutucuğuna tıkladıktan sonra karşınıza küçük bir form çıkacak.
 • Bu bölüm de e-posta adresinize 6 haneli bir kod gelecektir.
 • Bu 6 haneli kodu kopyalayıp ilgili forma yapıştırın.
 • Bu formda Google Authenticator doğrulama koduda isteniyor.
 • Google Authenticator doğrulama kodunuzu da yine aynı forma yapıştırmanız gereklidir.
 • ’Gönder’ kutucuğuna tıkladıktan sonra işlemleriniz tamamlanmış ve bitmiş olacaktır.

Adres Yönetimi

Güvenlik menüsünde bulunan adres yönetimi kısmı, tüm borsa çekim adresleriniz için özel açıklamalar ve önemli notlar ekleyebileceğiniz bölümdür. Adres yönetimi bölümün de ayrıca istediğiniz adresleri beyaz listeye ekleyerek sadece beyaz listede bulunan adreslere çekim yapılmasını ayarlayabilirsiniz. Adres Yönetimi bölümünden belirtilen düzenlemeleri yapabilir ve beyaz liste sistemini aktifleştirebilirsiniz.

Oltalama Engeli Sistemi

Güvenilir olmayan e-postalar için oltalama engelleme sistemi oldukça etkili bir yarar sağlamaktadır. Sahte binance sitelerinden gelen dolandırıcı e-mailleri ve bildirimleri ayırt etmeniz için oltalama engeli sistemini aktifleştirmeniz gerekiyor. Güvenlik menüsüne girdikten sonra çıkan ekranın sağ alt bölümünden ’Oltalama Engelleme Kodu Oluştur’ alanına girin. Oradan özel kodunuzu oluşturun. Kodu oluşturduktan sonra resmi binance.com platformundan gelen tüm e-mailler de oluşturduğunuz özel oltalama engeli kodu gözükecektir. Bu şekilde gelen e-postaların zararlı olup olmadığını ayırt edebileceksiniz.

Cihaz Yönetimi Bölümü

Cihaz yönetimi bölümünden Binance.com’a girdiğiniz cihazlarınız (chrome, windows), giriş tarihiniz,saatiniz, IP adresiniz ve konumunuz kaydedilmektedir. Buradan tüm girişleri kontrol edebilir ve isterseniz bu kayıtları silebilirsiniz.

Referans Sistemi

Binance.com’da referans sisteminin bir çok yararı bulunmaktadır. Tüm çevrenize referans linkinizi ya da QR kodunuzu gönderebilirsiniz. Hesap ayarlarınızda bulunan ’Referans’ sekmesine girin. Karşınıza çıkan alandan ’Şimdi Davet Et’ kutucuğuna tıkladığınız da size özel QR kodunuzu göreceksiniz. Belirtilen QR kodunuz sizin referans bağlantınız olmaktadır. İsterseniz referans bağlantınızı referans linki olarak da oluşturabilirsiniz. ’Referans Linki Oluştur’ seçeneğine basarak referans linkinizi oluşturabilirsiniz. Çevrenizdekilerin ve sizin alacağınız komisyon oranını da %5’den %20’e kadar ayarlayabilirsiniz. Binance.com enfazla 20 adet bağlantı oluşturmanıza izin vermektedir. Referans sistemi kısmından bağlantınız ile kayıt olan tüm üyeleri görebilirsiniz.

Binance Borsasında Al-Sat Nasıl Yapılır?

Tüm borsaların da olduğu gibi Binance kripto para borsasında da al-sat yapmak için bir takım niteliklere sahip olmanız gerekmektedir. Borsa sektöründe yatırım yapmak ve gelir elde etmek isteyen tüm kullanıcılar için olmazsa olmazdır. Grafik okuma, stratejiler, analiz yöntemleri, proje incelemeleri ve sıkı takip gibi unsurların bilinmesi sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Bu unsurlar içinde grafikler büyük önem taşır. Grafikleri inceleyebilmek ve yorumlayabilmek için çeşitli eğitim videoları ve web sayfalarından yararlanabilirsiniz. Daha sonra kendi stratejinizi belirleyerek kısa ya da uzun vadeli yatırım ve al-sat işlemlerinizi yapabilirsiniz. Eğer bir altcoini’i düşük olduğunu düşündüğünüz bir tutardan rahatlıkla alabiliyorsanız burada bir aksilik var diye şüphe ile yaklaşmalısınız; çünkü büyük oalsılıkla fiyatı daha da düşebilir. Al-sat işlemlerinde kar sağlayabilmek için en güzel yöntem piyasadan daha düşük bir tutarda alış emri girip beklemeye çekilmektir. Böylelikle aniden fiyat düştüğünde satın alabileceksiniz ki, bu altcoin’lerde çok sık yaşanan bir durumdur. Tabi bu arada almak istediğiniz para biriminin diğer borsalardaki fiyatını da incelemek ve bu incelemelere göre emir girmek de çok önemlidir.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Hoşunuza Gidebilecek Gönderiler