Bank of America Bu Altcoin’e Gözleri Çevirdi: ETH’yi Geçebilir!

Bank of America analisti Alkesh Shah, bir altcoin projesine dikkat çekti. Alkesh Shah, Solana’nın Ethereum’un piyasa hakimiyetini tüketeceğine inanıyor. coinmuhendisi.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Bank of America analisti, bir altcoin projesine dikkat çekti!

Bank of America analisti Alkesh Shah, son araştırma notunda Ethereum’un rakip altcoin Solana’ya karşı pazar payını kaybetmeye devam edeceğini öngörüyor. 2021, Ethereum için önemli bir yıl olmasına rağmen, performansı Solana tarafından gölgelendi. SOL, geçen yıl ETH’ye karşı %2.200’den fazla arttı. Bununla birlikte, SOL/ETH çifti bu yıl %8 düştü ve tüm piyasa önemli bir düzeltme yaşadı.

Shah, Solana’nın Visa benzeri bir canavara dönüşerek kripto para birimi endüstrisindeki ödeme protokolü haline gelebileceğine inanıyor. Shah, Ethereum’un yeterince ölçeklenebilir olmadığını ve bunun da işlem maliyetini artırdığını iddia ediyor. Dolayısıyla analist, ölçeklenebilirliğin önemli olduğuna inanıyor:

Solana ölçeklenebilirliğe öncelik verir. Ancak nispeten daha az merkezi olmayan ve güvenli bir Blockchain, başlangıcından bu yana çeşitli ağ performansı sorunlarıyla gösterilen ödünleşimlere sahiptir.

Solana, Ethereum’u devirebilir mi?

Ancak Solana’nın da kendi performans sorunları var. Ağ, kırılganlığını ortaya çıkaran bir hata nedeniyle 14 Eylül’de çöktü. Bu tek seferlik bir olay değildi: Ayrıca Solana 4 Aralık’ta beş saatliğine durdu. Bu ayın başlarında ağ, aktarım hızı sorunları yaşamaya başladı. Kısa süre önce JPMorgan Chase analisti Nikolaos Panigirtzoglou da Ethereum’un Solana, Binance Smart Chain ve Avalanche tarafından geçilme riski altında olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.