Balinalar Durmuyor: Düşüşte Bu 10 Altcoin’den Alıyorlar!

Balina gözlemcisi WhaleStats’ın yakından takip ettiği bazı devasa cüzdanlar, piyasa genelinde hissedilen düzeltme esnasında milyonlarca dolarlık altcoin alımlarını sürdürdü. Verilere göre en büyük birikimler katman-2 ETH çözümü Polygon (MATIC), FTX borsasının token’i (FTT), oracle ağı Chainlink (LINK), DeFi protokolü Aave (AAVE) ve NFT token pazarı Enjin Coin (ENJ) etrafında gerçekleşiyor. Bu yazıda, 8 Ocak’ın en büyük balina işlemlerine göz atıyoruz.

Bir Ethereum balinası milyonluk AAVE ve LINK satın aldı

557. en büyük Ethereum balinası, 1 milyon FTX Token (FTT) ile 36.5 milyon doların biraz üzerinde ve 4 milyon MATIC ile 8.8 milyon doların biraz üzerinde harcama yaptı. WhaleStats’a göre, derin cepli cüzdan ayrıca 3.6 milyon dolara 17.893 AAVE ve yaklaşık 1.5 milyon dolara 61.401 LINK satın aldı. WhaleStats, Light olarak bilinen, Ethereum ağındaki dördüncü en büyük balinanın, geçtiğimiz saatlerde yaklaşık 1,5 milyon dolar değerinde 624.989 ENJ taşıdığını da bildiriyor. En son kripto piyasası geri çekilmesi sırasında balinalar arasında görülen bir diğer eğilim, dolara sabitlenmiş stablecoin’ler ve oyun altcoin’leri satın almalarıdır.

Balinalar dip fiyatlardan bu altcoin projelerini topladı

coinmuhendisi.com olarak aktardığımız, WhaleStats tarafından derlenen bir listeye göre, son 24 saatte ETH balinaları tarafından satın alınan ilk on token, en iyi altcoin ETH, Stablecoins USD Coin (USDC) ve Tether (USDT), LINK, MATIC, Wrapped Bitcoin (WBTC), oyna- kazan token’i Yield Guild Games (YGG), kripto borsası MXC Foundation (MCX), ENJ ve oyun altcoin Gala Games (GALA). Balinalar tarafından satın alınan en büyük token miktarları sırasıyla 77.952 ve 64.077 token’le USDC ve USDT oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir