Balinalar Bitcoin Düşerken Bu 8 Altcoin’e Koşuyor!

Elindeki altcoin’lerin miktarı açısından en büyük altcoin balinaları olan bazı yatırımcıların odağı, en büyük kripto para olan Bitcoin düşüş yaşarken, son zamanlarda belirli altcoin’lere kaymış durumda. Balinalara dair verileri paylaşan Whale Stats, balinaların en çok satın aldığı büyük coin’leri ve en çok işlem yaptığı küçük coin’leri paylaşıyor. İşte detaylar…

Balinaların en çok satın aldığı ve işlem yaptığı coin’ler bunlar oldu

Kripto para birimi balinaları, en çok ABD dolarına sabitli stablecoin’leri satın almış durumda. Whale Stats verilerine göre balinalar 1.16 milyon dolarlık USD Coin (USDC) satın aldı.  Ardından 46.500 dolarlık Ethereum (ETH), 9.615 dolarlık Tether (USDT), 5.024 dolarlık Terra USD (UST), 2.004 dolarlık Dai (DAI) ve 1.806 dolarlık The Sandbox (SAND) satın aldı. Stablecoin’lerin ağırlıklı olduğu bu listede yalnızca SAND ve ETH’nin belirli bir varlığı temel almadan işlemde olduğunu belirtmekte fayda var.

Öte yandan, son 7 gün boyunca balinaların en çok işlem yaptığı ve piyasa değerine göre küçük olan kripto para birimleri arasında PAR Stablecoin (PAR) ve DeGate (DG) var.  

Bitcoin ve altcoin’ler düşüşte: İşte piyasadaki son durum

Balinaların alımlar gerçekleştirdiği sırada, coinmuhendisi.com olarak da bildirdiğimiz üzere, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin düşüş yaşıyor.  Kripto piyasası bir kez daha kırmızıyla kaplandı ve Bitcoin son birkaç ayın en düşük seviyesine geriledi. ABD FED, geçen hafta beklenen 75 yerine 50 baz puan faiz oranını artıracağını söylediğinde, Bitcoin fiyatı sıçradı ve 40.000 dolara ulaştı. Ancak, varlık sonraki birkaç gün içinde yörüngesini tersine çevirdi.

İlk başta, 36.000 dolara düştü. Dün orada kalmayı başarsa da, son birkaç saat içinde daha da kötüye gitti. Bu sefer BTC, 24 Ocak’tan bu yana ilk kez 34.000 dolar seviyelerine düştü. Doğal olarak, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi derin bir “aşırı korku” bölgesine girdi ve genel piyasa hissiyatında önemli bir değişiklik oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir