Ariva (ARV) Nedir?

Ariva (ARV) nedir? Arriva Digital, dünya çapında bir B2C seyahat & turizm ağıdır. Ariva (ARV) Coin ise bu platformun kripto para birimidir. ARV Coin, kullanıcılarına seyahat deneyimlerini paylaşmalarına, ARV Coin kullanarak rezervasyon yapmalarına ve bu işlemler karşılığında ARV coinleri kazanmalarını sağlamaktadır. Ayrıca, kullanıcılar hem rezervasyonlardan hem de değerli içerik üreterek kripto para kazanabilirler. Yatırımcılar, çok yüksek olan transfer komisyon ücretleri ödemeden yurtdışına para gönderebilirler. Coinmühendisi.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Ariva (ARV) nedir?

Projenin amacı, dünyada en çok öne çıkan ve yüksek hacimli sektörü olan turizm sektörü üzerinden Swift ve yüksek komisyon ücretlerini karışıklığını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, seyahat edilen ülkede yaşanan farklı para birimlerinin aksine işlemlerin tek bir yerden yapılmasını sağlamaktır.

ARV, nakit yerel para birimi ve banka kartlarına ihtiyaç duyulmadan ARV Coin sayesinde tek bir cüzdan üzerinden dünyanın her yerinde maddi işlemleri gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Yakın gelecekte turizm sektöründe yoğun kullanılabilecek olan bir kripto para olduğu düşünülmektedir.

Avantajları ve Dezavantajları

ARV Coin’in avantajları:

  • Kullanıcılar, ağ  üzerinden veri sağlayarak ya da rezervasyon işlemi yaparak ödül coin’ler kazanabilirler.
  • Kullanıcıların blokchain  üzerinden rezervasyon yapmak için bir çok turizm acentaları ile bağlantı kurmasını sağlar. Bu işlemler ARV Coin ile ödenerek gerçekleşir.
  • Turizm sektöründe yapılan işlemlerde transfer komisyon ücretlerini düşük ücretler ile gerçekleştirilmesini sağlar.

ARV Coin’in dezavantajları:

Turizm sektörü ile aynı orantılı olduğu için sektörde yaşanbilecek krizlerden etkilenebilmektedi. Savaş ya da pandemi gibi durumlarda ortaya çıkan seyahat kısıtlamaları ve turizm sektöründe yaşanacak global bir krizde olumsuz etkilenmesi mümkündür.

ARV Coin’e nasıl sahip olunur?

  • ARV Coin PancakeSwap, Gate.io, HitBTC, MEXC ve Bitmart gibi borsalarda listelenmektedir.
  • Öncelikle, yukarıda belirtilen ARV Coin’in listelendiği herhangi bir borsa platformuna giriniz. Ardından ücretsiz hesap oluşturma sayfasına giriniz.
  • Sizden istenilen bilgileri girdikten sonra hesabınızı oluşturunuz.
  • Kimlik doğrulama işlemi adımlarını eksiksiz bir şekilde tamamlayınız.
  • Ardından, hesap açılış ve doğrulama işlemini tamamladıktan sonra borsanın para yatırma sekmesinden sizin için uygun olan yöntem ile para transferi gerçekleştiriniz.
  • Son adımda ise, ARV Coin‘in listelendiği borsa sekmesine giriniz. Güncel fiyat üzerinden veya dilediğiniz tutarı girerek kolayca RLC Coin sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.