Analiz: İşte Bugün Tahtadan Uçan ve Dipleri Gören 20 Altcoin!

Kripto para piyasası hafif yeşil bir seyirde giderken coinmuhendisi.com olarak piyasa genelinde en çok yükselen ve düşen 10 altcoin projesini ele alıyoruz. İşte detaylar…

En çok yükselen 10 altcoin

Piyasa genelinde en çok yükselen altcoin projelerine geçmeden önce, bunların çoğunun piyasaya yeni sürülen altcoin’ler olduğundan ve yükselişleri kadar hızlı bir geri çekilme görebilme riskinin her zaman olduğundan bahsetmekte fayda var. Her yatırımcının kendi araştırması doğrultusunda yatırım yapması gerektiğini belirttikten sonra, en çok yükselen altcoin’in yüzde 1.214’lük yükseliş yaşayan Megatech (MGT) olduğunu söyleyebiliriz. İkinci sırada,  kendisini “dünyanın en hızlı DOGE’u” olarak tanıtan Dogelana (DGLN) yüzde 445’lik yükseliş ile yer alıyor.

Bunları yüzde 383 ile NDN Link (NDN), yüzde 371 ile H3RO3S (H3RO3S) takip ediyor. H3RO3S, play-to-earn uygulaması için 100 şanslı kişiyi beta test aşamasına dahil edeceğinin haberini verdi. Ardından yatırımcı sayısı açısından 4.000’i aştığını haber veren MiniTesla (MINITESLA), yüzde 289 yükseldi. MINITESLA’yı yüzde 238 ile OBRok Token (OBROK), yüzde 219 ile Platypus Finance (PTP) takip ediyor. Platypus Finance, ağdaki toplam kilitli değer açısından 300 milyon doları geçtiklerini ve ağın beta lansmanının gerçekleştiğinin haberini verdi.

Son olarak LaserEyes (LSR) yüzde 199, Summit Defi (SUMMIT) yüzde 157, Dragon Crypto Aurum (DCAU) ise yüzde 149 yükseldi. LSR, yakın zamanda CoinGecko ve CoinMarketCap’te listelendiğinin haberini verdi.

En çok düşüşü yaşayan altcoin’ler

Kripto para alanında her şey eğlenceli gitmeyebiliyor. Bazı altcoin’ler, bir günde neredeyse tüm değerini silebiliyor. Bunlardan ilki, Glow (GLOW) oldu. Kripto para birimi, yüzde 96.37 değer kaybetti. Glow, şu anda V2 ön satış aşamasında olduğunu duyuruyor. En çok değer kaybeden ikinci altcoin, hafta boyunca yükselişiyle gündeme gelen NinjaFloki (NJF) oldu. Bir play-to-earn altcoin’i olan NJF, yüzde 94.8 civarında kayıp yaşadı.

Üçüncü olarak, bir başka play-to-earn ve metaverse tokenı olan Doge Raca (DOCA) yüzde 84.24 düşüş yaşadı. DOCA, dün gerçekleşecek olan oyun lansmanını geciktirdiği için değer kaybı yaşamış gibi görünüyor. Twitter’da pek çok kullanıcı, bu coin’in scam ve rug pull olduğunu düşünüyor.

Dördüncü olarak PartyBoard (PAB) yüzde 80.28 düştü. PAB’ı Waterfall Finance (WATERFALL), yüzde 75.55’lik bir değer kaybı ile takip etti. WATERFALL’ın ardından yüzde 74.53 ile Metaverse Future (METAF), yüzde 70.62 ile CryptoBay (BAY), yüzde 59.15 ile Crazy Rich Coin (CRC), yüzde 57.92 ile CATCOIN (CATS) ve yüzde 56.65 ile ChowDAO (CHOW) geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir