Analistten Bitcoin, DOGE ve 8 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler!

Bitcoin ve çoğu büyük altcoin, yaklaşan aşırı satım sıçramasının erken bir işareti olabilecek temel destek seviyelerine düştü. Bitcoin ve bir çok altcoin 5 Ocak’ta keskin bir düşüş yaşadı. Temel sebep, Federal Rezerv‘in Aralık ayındaki FOMC toplantısında alınan ve üyelerin Fed’in faiz oranlarını erken yükseltmeye başladıktan sonra bilanço indiriminin başlamasını beklediğini gösteren tutanaklardı. coinmuhendisi.com olarak analist Rakesh Upadhyay’ın BTC, DOGE ve 8 altcoin hakkındaki tahminlerine bakacağız.

Bitcoin ve diğer coinler hakkında tahminler

BTC/USDT. Olumsuz duygulara ek olarak, vatandaşların yoğun protestolarının ardından internetin kapatıldığı Kazakistan’daki dünyanın en büyük ikinci Bitcoin madencilik merkezinin kapatılması negatif faktörler olarak kripto çöküşünü hızlandırdı. Bu, Bitcoin ağının genel hash oranında saniyede 205.000 petahash’tan (PH/s) 177.330 PH/s’ye yaklaşık %13.4’lük bir düşüşe neden oldu. Bitcoin, ayıların fiyatı 45.456 dolardan güçlü desteğin altına çekmesiyle 5 Ocak’ta aşağı yönlü çözüldü. Analiste göre, ayılar fiyatı 39.600 doların altında tutarsa, BTC/USDT çifti 30.000 dolara düşebilir. Aksine, fiyat 39.600 dolardan yükselirse, boğalar pariteyi tekrar 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (46.811 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacak. Böyle bir hareket, düşüş trendinin sona erebileceğinin ilk göstergesi olacak.

ETH/USDT. Ether (ETH), 5 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (3.756 dolar) düştü ve 4 Aralık gün içi düşük seviyesi 3.503.68 doların altına düştü. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı satım bölgesindeki RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 3.250 doların altında tutarsa, düşüş kanalın destek hattına kadar uzanabilir. Boğalar bu seviyeyi savunmaya çalışacak ve fiyatı kanalın direnç çizgisine itecek. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde bir değişikliği işaret edecektir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 5 Ocak’ta güçlü psikolojik desteğin 500 doların altına düştü. Fiyat mevcut seviyeden sıçrarsa, BNB/USDT çifti, ayıların sert bir direnç oluşturması muhtemel olduğu yerde 500 dolara yükselebilir. 435.30 dolarlık destek yerini alırsa, parite düşüşünü 392.20 dolara ve daha sonra 320 dolara kadar uzatabilir. Fiyat, kanalın üzerinde kırılır ve devam ederse, bu olumsuz görüş reddedilecektir. Böyle bir hareket, 575 dolara olası bir hareket için kapıları açabilir.

SOL/USDT. Solana (SOL) 5 Ocak’ta 167.88 doların altına düştü ve 13 Aralık’ın gün içi en düşük seviyesi 148.04 dolara düştü. Bu seviye, boğalardan güçlü alımları çekebilir, ancak yardım rallisinin 20 günlük EMA’ya (170) yakın satışlarla karşı karşıya kalması muhtemel. Bu, 116 doların altında bir kırılma olasılığını artırabilir. Bir sonraki durak, kanalın destek hattı olabilir. Alıcılar, düşüş trendinin sona erebileceğinin sinyalini vermek için çifti kanalın direnç çizgisinin üzerine itip sürdürmek zorunda kalacaklar.

Analistin Cardano için tahminleri

ADA/USDT. Cardano (ADA), 5 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (1,33 dolar) geri döndü ve güçlü desteğe 1,18 dolara düştü. Boğalar bu seviyeyi başarıyla savundu ancak fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkaramadı. Ayılar fiyatı 1,18 doların altına çekerse, ADA/USDT çifti kritik desteğe 1 dolardan düşebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir destek çünkü eğer kırılırsa satış ivmesi artabilir ve parite 0,68 dolara düşebilir. Aksine, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, parite kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde olası bir değişikliği işaret edecektir. Parite daha sonra 1.87 dolara yükselebilir.

XRP/USDT. Ripple (XRP), 5 Ocak’ta 0,75 dolarlık desteğin altına düştü. Boğaların bu düşüşü satın aldığı görünüyor. Bununla birlikte, XRP/USDT çifti 8 Ocak’ta bir Doji şamdan deseni oluşturdu ve boğalar şu anda fiyatı 0,75 doların altına düşürmeye çalışıyor. Bu olursa, düşüş trendi devam edebilir ve parite 0,60 dolara düşebilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyenin üzerine çıkarsa, boğalar pariteyi hareketli ortalamaların üzerine itmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, satış baskısının azaldığını gösterecektir. Parite daha sonra 1 dolara yükselebilir.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni, 5 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (81 dolar) altına düştü. Ayılar, fiyatı güçlü bir destek görevi görebilecek 50 günlük SMA’ya (69 dolar) çekti. Fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar LUNA/USDT çiftini azalan kanalın düşüş trendi çizgisine itmeye çalışacak. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanma, düzeltmenin bitebileceğini gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 93.81 dolara itmeye çalışacak. Aksine, analiste göre, 50 günlük SMA’nın altında bir kırılma ve kapanış, satışları yoğunlaştırabilir ve parite psikolojik desteğe 50 dolara düşebilir.

DOT/USDT. Fiyat son birkaç gündür 22.66 ile 32.78 dolar arasında dalgalanıyor. 20 günlük EMA (28 dolar) düşmeye başladı ve RSI negatif bölgeye düştü. Satıcılar fiyatı 22.66 doların altına düşürür ve sürdürürse, DOT/USDT çifti 16.81 dolara düşebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat 22.66 dolardan yükselirse, boğalar pariteyi 32.78 dolara itmeye çalışacak. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde olası bir değişikliğe işaret edebilir. Analiste göre, parite önce 40 dolara, sonra 44 dolara yükselebilir.

AVAX/USDT. AVAX, 5 Ocak’ta 98 dolar desteğinin altına düştü ve 7 Ocak’ta simetrik üçgenin yükseliş çizgisine düştü. Boğalar bu seviyeyi savunmaya çalışacak ve fiyatı düşüş trendi çizgisine geri itecek. 20 günlük EMA (104 dolar) düştü ve RSI 38’in altında, bu da rallilerin satılabileceğini gösteriyor. Mevcut seviyeden sıçrama ya 98 dolardan ya da 20 günlük EMA’dan düşerse, üçgenin altında bir kırılma olasılığı artar. AVAX/USDT çifti daha sonra boğaların düşüşü durdurmaya çalışacağı 75.50 dolarlık desteğe düşebilir. Bu olumsuz görüş, fiyat yükselir ve üçgenin üzerine çıkarsa geçersiz olacaktır. Parite daha sonra 128 dolara yükselebilir.

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 5 Ocak’ta 0.15 dolar desteğinin altına düştü. Ancak, boğaların bu seviyeyi savunduğu görülüyor. Bunu 6 Ocak’ta boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir Doji şamdan deseni izledi. Ayılar 7 Ocak’ta belirsizliği aşağı yönde çözmeye çalıştı ancak boğalar pes etmeye yanaşmıyor. Bununla birlikte, alıcılar DOGE/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın (0,17 dolar) üzerine hızla itmezse, kırılma ve 0,15 doların altında kapanma riski artar. Bu olursa, analiste göre, parite 0.13 dolara ve ardından 0.10 dolara kayabilir. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, alıcıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösterir. Parite daha sonra 0.19 dolara yükselebilir ve boğalar bu engeli aşarsa, ralli 0.22 dolara kadar uzayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir