Analist Mayıs Seçimlerini Açıkladı: Bu 5 Altcoin’e Bakın!

Youtube kripto kanalı Cheeky Crypto’nun sunucusu ve ünlü analist Chris, yatırımcıların takip etmesi gereken, en potansiyelli 5 altcoin projesini açıkladı. Coinmuhendisi.com olarak, analistin listesinde bulunun altcoinleri ve beklenen seviyeleri aktarıyoruz.

İşte Mayıs ayının en potansiyalli 5 altcoin projesi:
Uniswap (UNI)

Analistin listesindeki ilk altcoin Uniswap (UNI). Uniswap; merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemindeki tokenlerin alım satım işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla geliştirilen merkeziyetsiz borsa (DEX) yapısıdır. UNI, son yaşadığı fiyat hareketliliği ile birlikte, piyasa değerine göre 26. sırada yer aldı. Analist, UNI’yi, fiyatta bir geri çekilme yaşamasına rağmen, yeniden yükseliş yaşayabilecek, büyük potansiyele sahip ve sağlam bir proje olarak görüyor. Bu nedenle Uniswap analistin listesinde ilk sırada yer alıyor.

Cardano (ADA)

Analistin listesindeki bir diğer altcoin ise Cardano (ADA). En büyük akıllı sözleşme platformu olan Cardano, proof of stake blockchain platformudur. Analiste göre, Cardano akıllı sözleşme platformu ekosistemi, Ethereum’dan daha üstün bir teknolojiye sahip. Chris, DeFi ve Yapay Zeka’nın krallarından biri olacak dediği Cardano için fiyat yükselişi bekliyor. Platforma eklenecek köprülerden bahseden analist, ağ aktifliğinin de hızla artacağını düşünüyor ve şunları söylüyor:

ADA’nızı stake etmekten daha iyi bir yol yoktur. Bunu yaparak, yalnızca ekosistemi desteklemekle kalmayacak, aynı zamanda ADA varlıklarınızdan güzel bir pasif gelir elde edeceksiniz.

Terra (LUNA)

Terra (LUNA) listedeki üçüncü altcoin olarak karşımıza çıkıyor. Terra, fiyat istikrarlı küresel ödeme sistemlerini güçlendirmek için stablecoin’leri kullanan bir blockchain protokolüdür. Teknik incelemesine göre Terra, fiat para birimlerinin fiyat istikrarını ve geniş çapta benimsenmesini Bitcoin’in (BTC) sansür direnci ile güçlendiriyor. LUNA piyasa değerine göre 9. sırada yer alıyor. Fed’deki duyuruların ardından tüm kripto para piyasasındaki krılganlık LUNA’yı da etkiledi ve altcoin, fiyatta bir geri çekilme yaşadı. Analist Luna için şunları söyledi:

Zamanla daha istikrarlı hale gelen bir proje olacak. İnternet için programlanabilir, Bitcoin (BTC)’e ve bu ekosisteme sürdürülebilirlik getirecek diğer çeşitli varlıklara yatırım yapmaya başladı.

Polkadot (DOT)

Bir sonraki potansiyel altcoin ise Polkadot (DOT). Polkadot, blovkvhain’lerin birbirleriyle birlikte çalışabilmesine izin veren açık kaynaklı, parçalanmış, çok zincirli bir protokoldür. Polkadot, Web3 olarak da bilinen merkeziyetsiz bir blockchain interneti için bir temel sağlamak üzere tasarlanmıştır. Analiste göre bu proje büyük teknoloji güç zincirlerine sahip ve platformda birçok proje inşa ediliyor. Bu yüzden de Polkadot listede dördüncü sırada yer alıyor.DOT, şuan, piyasa değerine göre 14. sırada yer alıyor.

Analistin listesindeki son altcoin :Near Protocol (NEAR)

Listede bahsedilen sonuncu altcoin ise Near Protocol (NEAR). NEAR Protocol, topluluk tarafından işletilen bir bulut bilişim platformu olarak tasarlanmıştır. Düşük işlem hızları, düşük verim ve zayıf birlikte çalışabilirlik gibi rakip blockchain’leri engelleyen bazı sınırlamaları ortadan kaldıran bir katman 1 blockchain’idir. Analiste göre Near Protocol,, sağlam bir ekibe, sağlam bir teknolojiye sahip ve metaverse etrafındaki birçok moda kelimeyi kullanarak gerçekten iyi bir performans gösterecek. Çok zincirli bir gelecek ve kesinlikle yatırımcıların biraz araştırma yapması gereken bir proje. NEAR, piyasa değerine göre 18. sırada yer alıyor. Analist, görüşlerini şu sözlerle tamamladı:

Bunlar orta ve uzun vadeli potansiylli olan 5 süper projedir. Sağlam ekiplere ve sağlam kullanım örneklerine sahip harika projelerdir. Değişken piyasalarda, önemsemeniz gereken şey budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir