Analist, Boğa Döngüsü Başlatacak Altcoin’in İsmini Verdi!

Popüler Youtube kripto analistlerinden Benjamin Cowen, oracle ağı Chainlink’in (LINK) trendindeki son durumu analiz etmek için LINK/BTC çiftinin grafiğine göz atıyor. Analiste göre altcoin BTC karşısında boğa rallisini başlatabilecek bir konumda olabilir. Bu yazıda, Cowen’in son Youtube videosundaki trend analizlerine göz atalım.

Altcoin Chainlink (LINK) için dipler doğrulandı mı?

685.000 YouTube aboneli Benjamin Cowen, yakın tarihli bir strateji oturumunda, mevcut satış baskısı piyasa geneline yayılırken Chainlink’in “ışık” olduğunu söylüyor. Analiste göre Chainlink’in performansı, Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketiyle ters orantılı. Cowen, LINK/BTC grafiğine göz attığı oturumun bir bölümünde şu trend analizlerini paylaştı:

2019 ve 2020’de kendimize sorduğumuz şeylerden biri, Bitcoin düşüş eğilimindeyken ve Bitcoin yana doğru giderken LINK’in iyi durumda olduğunu bildiğimizdi. Ancak Bitcoin yükselişe geçtiğinde LINK’in ne yapacağını bilmiyoruz. Şimdi sorunun cevabını aldık. Daha önce bilmiyorsak, şimdi tüm sorular bir kenara bırakıldı. Bitcoin yükseliş gösteriyorsa, LINK/Bitcoin büyük olasılıkla kan kaybedecek.

coinmuhendisi.com olarak analizlerini aktardığımız Cowen ayrıca, Bitcoin’in ATH olan 69.000 dolardan yaklaşık %40 geri çekilmesiyle Chainlink’in artık önde gelen kripto para birimine (LINK/BTC) karşı boğa döngüsünü başlatabilecek bir konumda olduğunu söylüyor:

Gerçekten dağıldığımızı görebilirsiniz (LINK/BTC). Yukarı doğru kırıldık. Log ölçeğinde bakarsak, böyle görünüyor. Yani piyasaya böyle baksanız bile, log ölçeğinde bile hala kırıldığımızı iddia edebilirsiniz. Şimdi tabii ki haftalık kapanışları görmek istiyoruz. Sadece bir fitil olmasını istemiyoruz.

  • Piyasa değerine göre 16.en büyük kripto para birimi Chainlink (LINK), yazım sırasında 27 dolar civarında işlem görüyor ve Cowen’in grafiğinde haftalık mum %40’lık kazancını 9 Ocak’ta sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir