Akıllı Para Bu 3 Altcoin’den Alırken, Bu 3’ünden Çıkıyor!

Kurumsal yatırımcılar, kripto piyasaları konusunda düşüşte ve bu da altcoin yatırım ürünlerinin yeni yıla başlarken rekor çıkışlar görmesine neden oluyor. coinmuhendisi.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

CoinShares: Bitcoin ve altcoin yatırım ürünleri çıkışlar görüyor!

Kripto varlık yöneticisi CoinShares’e göre, kripto yatırım ürünleri geçen hafta 207.000.000 dolarlık yeni bir haftalık rekor çıkışa ulaştı. CoinShares konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Kripto varlık yatırım ürünlerinden çıkışlar, haftalık 207 milyon ABD doları ile rekoru kırdı.  Bu, Aralık ortasında başlayan çıkışları takip ediyor ve 4 haftalık sonuçlar şu anda 465 milyon ABD dolarına ulaştı.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), belki de düşüş hissinin acısını diğer kripto paralardan daha fazla hissetti. CoinShares konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Bitcoin, ABD Merkez Bankası’nın artan enflasyon endişelerini ortaya çıkaran FOMC (Federal Açık Piyasa Komitesi) tutanaklarına doğrudan bir yanıt olduğuna inandığımız şeyde geçen hafta toplam 107 milyon ABD doları çıkış gördü.

İşte fon çıkışı ve girişi yaşayan altcoin’lerin detayı

Önde gelen akıllı sözleşme platformu  Ethereum (ETH) da Aralık ayında başlayan düşüş serisini sürdürerek önemli çıkışlar gördü. CoinShares konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Ethereum geçen hafta toplam 39 milyon ABD doları çıkış gördü ve 5 haftalık çıkış akışını 200 milyon ABD dolarına getirdi.

Kaynak: CoinShares

Ancak, her altcoin yeni yılda çıkışlar yaşamadı. XRP  ve  Solana  (SOL) küçük girişler yaşadı. Ayı durum, girişlerin toplamı 500.000 dolardan az olan Litecoin (LTC) için de geçerlidir. Çıkış yaşayan altcoinler ise şu şekilde sıralanabilir: TRON, Binance Coin ve Ethereum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir