Açıklandı: Ethereum’dan Çıkan Kurumsal Para, Bu 7 Altcoin’e Aktı!

2021, kurumsal yatırımcıların altcoin ve Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdiği yıldı. CoinShares, bu iddiayı destekleyen yeni verileri yayınladı. Rapor, kripto para birimi yatırım ürünlerine giden fonların 2021’de yüzde 36 artarak 62,5 milyar dolarlık büyük bir birikimle toplam 9,3 milyar dolara ulaştığını gösteriyor. Yatırım ürünleri de şimdiye kadarki en iyi yıllarını geçirdi ve toplamda dünya çapında 130’dan fazla bu tür ürün var.

Kurumsal para, Bitcoin ve bu altcoin fonlarına aktı

CoinShares tarafından yakın tarihli bir rapora göre, 2021’de kripto para birimi yatırım ürünlerine giriş miktarı 9,3 milyar doları buldu. Bu, 2020’de kaydedilen 6,8 milyar dolardan yüzde 36 arttı. Bir önceki yıl, profesyonellerin kriptoya ilk kez dahil olmasıyla yüzde 806’lık bir artış görmüştü. CoinShares’e göre, 2021’deki net büyüme daha küçük olsa da, olgunlaşan bir endüstrinin göstergesiydi.

coinmuhendisi.com olarak da bildirdiğimiz üzere şu anda, kripto yatırım ürünlerinde yönetim altındaki toplam varlıklar (AUM) 62,5 milyar dolar. DCG’nin sahibi olduğu Grayscale 2021’i AUM’da 43,6 milyar dolar ile kapatmış bulunuyor Firma BTC’de büyük çoğunluğa sahip ama aynı zamanda Ethereum, Chainlink, Litecoin, Bitcoin Cash, Cardano, Solana ve SUSHI yatırım ürünleri de sunuyor.

Girişler yeni rekorlar kırarken, 2021 ayrıca etkinliklerle dolu bir yılda en yüksek haftalık ve aylık çıkışlardan bazılarına sahip oldu. Ancak Bitcoin, çok etkili bir performans sergileyemedi. Yılın son haftasında 32 milyon dolarlık çıkış görüldü. Bu, toplam 228 milyon dolarlık çıkışla rekor kıran ilk üç haftadan daha düşüktü. Ethereum ise harika bir yıl geçirdi. Önde gelen altcoin girişleri 2020’de 920 milyon dolar iken 2021’de 1.3 milyar dolara çıktı.  Ancak yukarıdaki tabloda da görüldüğü üzere bu hafta ETH’den belirli bir miktar çıkmış gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.