ABD’li Politikacı Bu 3 Meme Coin’e Dikkat Çekti: Harikalar!

Eski ABD’li politikacı ve kripto destekçisi David Gokhshtein, genç meme coin projelerinin “kıdemli” Dogecoin’i takip edebileceğini öne sürüyor. Bu görüş, Tesla web sitesindeki kaynak koduna göre şirketin e-arabalar için Doge ödemelerini entegre etmeye hazırlandığını söyleyen bolca iddiayla desteklenebilir. Ancak, Gokhshtein’a göre köpek temalı kriptolardan bundan daha fazlasını içeriyor.

David Gokhshtein, meme coin projelerinin önemini vurguluyor

David Gokhshtein, meme tabanlı kripto para birimlerinin önemini vurgulamak için Twitter’ı kullandı. Gokhshtein’in iddiası, FLOKI ve Shiba Inu’nun Dogecoin’in kariyerini takip edeceğini ileri sürüyor. David, meme coin/token’lerin kripto piyasasına yeni yatırımcılar kattığına inanıyor. Gokhshtein, geçen yılın Ekim ayında, Dogecoin’in birçok insanı Bitcoin’e getirdiğini söyleşmişti. Yakın tarihli bir tweet’inde, popüler meme token’ler Shiba Inu (SHIB) ve Floki Inu’nun (FLOKI) Dogecoin gibi insanları kripto dünyasına çekmeye devam edeceklerini söyledi. David, “bu benimsenme için harika” şeklinde ekliyor.

  • Shiba Inu, 4 yeni platformda listeleniyor. Ayrıntılar coinmuhendisi.com‘da. 

Tesla ödemeler için Dogecoin’i kabul ediyor

Bugün erken saatlerde Elon Musk, elektrikli araba üreticisi devi Tesla’nın DOGE ile satın alınabileceğini paylaştı. Tesla CEO’su yaklaşan etkinliğin Aralık ayında olacağını ilk kez açıkladı. Daha önce Musk, bir podcast’te Dogecoin’in diğer kripto paralardan daha iyi olduğunu belirtmişti. Tesla CEO’sunun görüşü, önceki röportajına göre Doge’nin ödemeler için Bitcoin’den çok daha uygun olduğu yönünde.

Tesla, Doge için e-araba satmaya hazırlanıyor

Geçen yıl Tesla, Bitcoin’i elektrikli arabalar için ödeme yöntemi olarak ekledi, ancak daha sonra madenciliğin çevreye verdiği zararları öne sürerek işlemleri askıya aldı. O zamanlar Musk, BTC madenciliğinin yenilenebilir enerjiye dayalı en az %50 olana kadar bir ödeme seçeneği olarak eski haline getirilmeyeceğini belirtti. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a göre, bu seviyeye geçen yıl ulaşıldı, ancak Tesla hala BTC ile alışveriş yapmaya devam etmiyor. Şimdilerde, Tesla web sitesindeki kaynak koduna göre şirketin e-arabalar için Doge ödemelerini entegre etmeye hazırlandığını söyleyen bolca iddia var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir