Altcoin Bitcoin Coin

ABD, Enflasyon Verilerini Açıkladı

ABD, enflasyon verilerini açıkladı. Kasım ayı tüketici enflasyonu %6.8 olarak geldi.  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi …

single-image

ABD, enflasyon verilerini açıkladı. Kasım ayı tüketici enflasyonu %6.8 olarak geldi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD, Kasım ayı tüketici enflasyonu verilerini açıkladı. Dünya piyasalarında merakla beklenen enflasyon verileri, %6.8 olarak geldi. Bloomberg’ün aktardığına göre bu rakam, 1982’den beri görülen en hızlı yükseliş oldu. Bilindiği gibi yatırımcılar, faiz artırımı ve tahvil alımlarını azaltma uygulaması konusunda Fed’in alacağı tavrı tahmin edebilmek için enflasyon verilerini yakından takip ediyor. 

Bitcoin ve Ethereum ise verilere yukarı yönlü tepki verdi. Bitcoin işlem gördüğü 47.000 dolar seviyesinden 50.000 dolara kadar yükseldi. Yayın saati itibariyle Bitcoin 49.821 Ethereum ise 4.203 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Geçtiğimiz ay açıklanan enflasyon verileri, son 30 yılın en yüksek seviyesi olan %6.2 olarak açıklanmıştı. Bu haberin ardından hem Bitcoin hem de Ethereum yeni bir rekor belirlemişti. Ancak her ikisi de bu ivmesini devam ettirmeyi başaramadı. Bu ise Bitcoin’in yatırımcıların gözünde riskli varlık statüsünün devam ettiği şeklinde yorumlandı.

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Hoşunuza Gidebilecek Gönderiler