3 Kez Haklı Çıkan Analistten SHIB ve Dogecoin Uyarısı Geldi!

Bloomberg analisti Mike McGlone’a göre, şahin Fed eylemi piyasaları sarsarken, Dogecoin ve Shiba Inu “tasfiye” ile karşı karşıya. Mike McGlone, Bitcoin’de 10.000 doları, 12 bin doları ve 50.000 doları bilerek ün kazanmış bir analist. Detaylar coinmuhendisi.com’da.

Dogecoin ve SHIB için tehlike çanları mı?

Her ikisi de şaka temalı çevrimiçi paralar olarak yaratılan Dogecoin ve Shiba Inu, en değerli iki kripto varlığı olan BTC ve ETH’den çok daha hızlı ve daha sert düştü. McGlone, geçen yıl Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme coinlerdeki spekülatif rallinin “2022’de tasfiye için olgunlaşmış kripto aşırılıklarını gösterdiğini” söyledi. Bir raporda McGlone, FED’in faiz oranı artışı beklentilerinin geniş kripto pazarını baskı altına alabileceğini ve muhtemelen mevcut 16.000 kripto para biriminin bazılarını çökertebileceğini söyledi. McGlone, 2021 yılındaki Dogecoin ve Shiba Inu patlamalarını “küresel ölçekte kumarbazlar için eğlence olarak sınıflandırılan spekülatif hype-coin’lerin örnekleri” olarak nitelendiriyor.

Her ikisi de şaka temalı çevrimiçi paralar olarak yaratılan Dogecoin ve Shiba Inu, en değerli iki iyi niyetli kripto varlığı olan BTC ve ETH‘den çok daha hızlı ve daha sert düştü. Doge, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 74 sentten bu yana %79 düştü ve şu anda 15 sent civarında işlem görüyor. Coinmarketcap verilerine göre Shiba Inu, 28 Ekim’de 0,00008845 dolarlık rekor seviyeye ulaştığından bu yana %67 oranında değer kaybetti. McGlone, spekülatif kripto varlıklar üzerine yatırımın, yatırımcılar için dikkat edilmesi gereken bir model olduğu konusunda uyardı. Konuşurken aklında Litecoin ve XRP örnekleri vardı. İkisi, 2021’in meme varlık coşkusuna dayanan Dogecoin ve Shiba Inu gibi “köpek paraları” tarafından en değerli beş kripto para birimi dışına çıkarılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.