25’ten Fazla Sinyali Tuttu! “ETH ve Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!”

Bitcoin ve Ethereum geçen ay önemli ölçüde değer kaybetti ve aşırı satılmış görünüyor. 25’ten fazla sinyali tutan Tom DeMark (TD) Sequential indikatörüne göre her iki coin de artık üç günlük grafiklerinde yükseliş sinyalleri gösteriyor.

Bitcoin ve Ethereum kritik destek bölgelerinde işlem görüyor

Coinmuhendisi.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, Bitcoin ve Ethereum belirleyici destek seviyelerinin üzerinde işlem görüyor. Bitcoin’in fiyatı geçen ay %22’nin üzerinde, 48.223 dolarlık zirveden son zamanlardaki en düşük seviye 37.693 dolara geriledi. Şimdilik %78,6 Fibonacci geri çekilme çizgisinin altına 38.530 dolardan kısa bir düşüş tutulmuş görünüyor.

Tom DeMark (TD) indikatörü Bitcoin ve ETH için hangi seviyelere işaret ediyor?

Bu makaleden görebileceğiniz üzere, 25’in üzerinde kripto para ve Bitcoin sinyali doğru çıkan Tom DeMark (TD) Sequential indikatörü, kenarda kalan yatırımcıların piyasaya yeniden girebileceğini ve BTC’nin toparlanmasına yardımcı olabileceğini tahmin ediyor. Bitcoin’in üç günlük grafiğinde bir ila dört mum çubuğunun yükselişini gösteriyor. İndikatöre göre Bitcoin fiyatı 38.530 dolar destek seviyesinin üzerinde istikrarlı bir artışla 43.670 dolara ve ardından 52.000 dolara ulaşabilir.

Ethereum da (ETH) son bir ayda düşüşteydi. Nisan ayının başından bu yana %23’ün üzerinde geri çekildi ve 800 doların üzerinde değer kaybetti. Piyasa büyüklüğüne göre en büyük ikinci kripto para birimi, kritik bir talep bölgesine yaklaşıyor gibi görünüyor.

Ethereum (ETH) fiyat tahmini

ETH’nin üç günlük grafiğinde, TD indikatörü şimdiden agresif bir 13 şeklinde satın alma sinyali veriyor ve bunu 9 kırmızı mum çubuğunun takip etmesi bekleniyor. İndikatöre göre Ethereum fiyatı yükselmeden önce 2.700 doların altına düşebilir. Yalnızca 3.000 doların üzerinde üç günlük kapanış, yükseliş görünümünü sağlamlaştırabilir. Bu olursa, kenarda kalan yatırımcılar geri dönerek Ethereum’u 3.600 doların veya muhtemelen 4.000 doların üzerine çıkarabilir.

Bununla birlikte, önceki birkaç gündeki alım satım faaliyetinin azlığı, bireysel yatırımcıların mevcut fiyat seviyelerinde piyasaya katılmakla ilgilenmediğini ima ediyor. İndikatöre göre ETH 2.700 doların altına düşebilir ve satın alma emirleri kısa sürede gerçekleşmezse 2.500 doları veya muhtemelen 2.160 doları hedefleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir