2 Dev İsim Uyardı: Bu Altcoin’ler En Kötü Darbeyi Alacak!

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes ve MAI Capital stratejisti Chris Grisant, altcoin piyasasının 2022 görümüne dair fikirlerini paylaştı. Uzmanlar piyasa genelinde sert bir geri çekilme bekliyor ancak, en kötü darbeyi Bitcoin veya Ethereum almayacak. coinmuhendisi.com olarak uzmanların değerlendirmelerini aktarıyoruz…

Arthur Hayes, %90 çöküş beklediğini paylaştı

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, altcoin projelerinin şu anda işlem yaptıkları yerden %90 düşebileceğini öngördü. Hayes ayrıca “elmas ellerin” Bitcoin’i “felaket bir düşüşten” kurtarabileceğinden şüpheleniyor. Kurumsal yatırımcıların değişen piyasa koşulları nedeniyle pozisyonlarını bırakmaktan çekinmeyeceklerini savunuyor. Bununla birlikte, iki lider kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’un alternatiflere kıyasla çok daha az düşeceğine inanıyor:

Üç ila altı aylık bir zaman diliminde Bitcoin’in 30.000 doların altında ve Ether’in 2.000 doların altında işlem yapabileceğine inanırsam, tüm sh*tcoin’lerimi çöpe atacağım… Bu kripto paralar gerçek bir kripto riskinde %75’ten %90’a düşebilir.

Hayes, Fed bilançosunun büyümesi ile Bitcoin fiyatı arasındaki pozitif korelasyona da dikkat çekiyor. Merkez bankası tahvil alımını ısrarla geri çevirdiğine göre, kripto uzmanına göre “para basımı” anlatısı artık geçerli değil:

M2 kısa sürede %0’a ulaşacak ve hatta muhtemelen negatif olacak şekilde ayarlanırsa, doğal sonuç, Bitcoin’in (ağ üzerinden işlenen kullanıcı sayısı) muhtemelen çok daha düşük olacağıdır.

Chris Grisanti: En büyük darbeyi altcoin projeleri alacak

Analizlerine göz atacağımız bir diğer uzman MAI Capital stratejisti Chris Grisanti, 2022’nin kripto için muhtemelen daha zor bir yıl olacağını tahmin ediyor. Grisanti, yeni varlık sınıfının büyük olasılıkla kendi başarısının kurbanı olacağını iddia ederek, dünyadaki çeşitli ülkelerin düzenleyici oyunlarını hızlandıracağını düşünüyor. Analiste göre piyasa devleri Bitcoin ve Ethereum olası bir düzenleyici saldırıya karşı koyabilir, ancak en büyük darbeyi altcoin projeler alacak. Grisanti, kurumların portföylerine “dijital altın” ekleme fikriyle daha rahat büyüyecekleri için Bitcoin’in düzenlemelerden gerçekten yararlanacağını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir